Pagalba Vartotojui | Bilietų užsakymas | Lėktuvų bilietai | Lektuvu.lt

Apie pardavėją

VšĮ Natų knygynas kelionių agentūra Menų turas

Bilietų užsakymas

Kaip užsakyti lėktuvo bilietą

Skrydžio detalės

Rezervacijos patvirtinimas

Rezervacijos atšaukimas

Draudimas

Naudinga informacija, kontaktai

Lėktuvų bilietai

Keleivių, perkančių lėktuvo bilietus, sutarties sąlygos ir teisės

Elektroninis bilietas

Bilieto kaina

Mokėjimai

Įmonės rekvizitai mokant banko pavedimu

Sąskaita faktūra

Jei bilietus užsako ir apmoka kitas asmuo, ne keleivis

Jeigu negavote bilietų laiku

Datos keitimas ir bilietų grąžinimas

Kelionės grupėms

Informacija keliaujantiems

Sveikata ir sauga

Dokumentai

Pasas ir asmens tapatybės kortelė

Vizos

Saugumas

Vaikai

Šengeno erdvės valstybės

Registracija į skrydį oro uoste

Registracija į skrydį internetu

Skrydžių seka

Maistas skrydžių metu

Informacija apie bagažą

ES skysčių gabenimo taisyklės

Bagažas

Rankinis bagažas

Registruojamas bagažas

Ryanair bagažas

Wizzair bagažas

Draudžiamų bagaže vežti daiktų sąrašas

Gyvūnai

Teisinė informacija

Aviakompanijų atsakomybė atsisakius įlaipinti keleivius

Atsisakymas įlaipinti ir atšauktas skrydis

Ilgalaikiai skrydžių atidėjimai

Bagažas

Traumos ir mirtys avarijų metu

Nuorodos į ES teisės aktus

Juodasis oro linijų bendrovių sąrašas

Skundo dėl nesuteiktos arba nekokybiškai suteiktos paslaugos pateikimo tvarka

Bendrosios naudojimosi svetaine lektuvu.lt sąlygos

Sąvokos ir bendrosios nuostatos

Naudojimosi svetaine apribojimai

Apribojama atsakomybė

Apsauga nuo nuostolių

Aptarnavimo mokestis

Kainos garantija. Neteisingos kainos

Rezervacijos keitimas arba atšaukimas

Saugios kelionės kryptys. Vizos. Skiepai. Kelionės dokumentai

Teisių apsauga

Asmens duomenys ir privatumo politika

Svetainės turinys, vartotojų atsiliepimai ir komentarai

Apie pardavėją

www.lektuvu.lt internetinė parduotuvė priklauso VšĮ Natų knygynas, įm. kodas 125818312, PVM kodas LT258183113, kurios registruotas prekinis ženklas yra kelionių agentūra Menų turas. Kelionių agentūros pažymėjimo Nr.012730. Turizmo rinkoje dirbame nuo 2002- ųjų. Mes įsikūrę Vilniuje, Totorių g. 20. Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame. Tel. 8 5 2460516. e-paštas: menuturas@lektuvu.lt

Esame nedidelė, privati, lanksti kelionių agentūra - orientuota į asmeninį santykį su klientu. Mūsų stipriosios pusės - aviabilietai, net ir ypač sudėtingais maršrutais, atlikėjų, meno kolektyvų, verslininkų grupinių ir individualių kelionių organizavimas, viešbučių paieška. Be jokios abejonės, atvykę į mūsų biurą ar mūsų interneto svetainėse galite įsigyti ir poilsines bei pažintines keliones, išsinuomoti automobilį, susitvarkyti vizas, nusipirkti autobuso, geležinkelio ar kelto bilietą. Tapkite mūsų klientu ir mes spręsime visas Jūsų problemas Jūsų kelionių metu.

Pirkdami aviabilietus ar keliones lektuvu.lt Jūs taip pat prisidedate prie vienintelio Lietuvoje specializuoto Natų knygyno išlaikymo ir vystymo.

Bilietų užsakymas

Kaip užsakyti aviabilietą

1. Pirmiausia nurodykite kelionės tipą:

"Pirmyn ir atgal" - skrydis į abi puses (pavyzdžiui iš pradžių skristi iš Vilniaus į Londonas ir vėliau skristi iš Londono į Vilnių)

"Į vieną pusę" (pavyzdžiui skristi tik iš Vilniaus į Londoną)

2. Pasirinkite maršrutą:

"Iš kur" - nurodykite išvykimo miestą.

"Į kur" - nurodykite miestą, į kurį norite nuskristi.

Jeigu nerandate reikiamo miesto, spauskite nuorodą "arba pasirinkite iš sąrašo" – čia yra visų pasaulio oro uostų sąrašas.

3. Kelionės laikas:

"Išvykimo data" Grįžimo data" – čia nurodykite datas, kada norite išvykti ar sugrįžti. Galite rinktis ir paspaudę kalendoriaus piktogramą.

4. Keleiviai:

Nurodykite keleivių skaičių, pagal amžiaus grupes (Metai surašyti pasirinkimo langelių apačioje).

6. Tolimesnė užsakymo eiga:

Įvedę informaciją, spauskite “Ieškoti skrydžių” ir netrukus gausite Jūsų užklausą atitinkančius pasiūlymus.

Svarbu: pateikime tik tuos pasiūlymus, kuriuose tikrai yra laisvų vietų už nurodytą kainą.

Iš rodomų pasiūlymų pasirinkite Jums tinkamiausią ir spauskite mygtuką “Detaliau“. Sistema parodys Jūsų pasirinktos kelionės detalią išklotinę (aviakompanijas, skrydžius, atvykimo ir išvykimo laikus, skrydžio maršrutą žemėlapyje), apmokėjimo terminą. Paspaudę mygtuką "Uždaryti" vėl grįšite į bendrą pasiūlymų sąrašą.

Paspaudę mygtuką "Užsakyti" dar kartą pamatysite visą informaciją apie užsakomą skrydį: (aviakompanijas, skrydžius, atvykimo ir išvykimo laikus, informaciją apie bagažą ir registraciją į skrydį, aviabilieto keitimo bei grąžinimo taisykles)

Atidžiai perskaitykite visą informaciją, tada įveskite keleivių duomenis: vardą, pavardę (duomenys iš asmens dokumento, jie turi būti tikslūs kadangi įrašomi aviabiliete), asmens kodą (jeigu reikalingas draudimas), telefoną (susisieksime, jeigu aviakompaniją keistų skrydžio laiką ar anuliuotų skrydį), elektroninio pašto adresą (šiuo adresu atsiųsime užsakymo patvirtinimą bei kitus laiškus). Pažymėkite, ar bus reikalinga PVM sąskaita-faktūra. Jei ji reikalinga, nurodykite duomenis kam turi būti išrašyta PVM sąskaita-faktūra. PVM sąskaitą- faktūrą nusiųsime prie įmonės duomenų pateiktu adresu.

Susipažinkite su aviabilieto taisyklėmis, keleivių sutarties sąlygomis.

Spauskite mygtuką „Rezervuoti“. Kitame žingsnyje pamatysite rezervacijos patvirtinimą. Galite atsispausdinti šį patvirtinimą, taip pat išankstinio mokėjimo sąskaitą. Pasrinkite apmokėjimo būdą – banke internetu arba grynaisiais agentūroje adresu Totorių g. 20, Vilnius.

Paspauskite migtuką "Mokėti". Jūs busite nukreipti į apmokėjimo puslapį pagal jūsų pasirinkimą. Po sėkmingo apmokėjimo ekrane pamatysite apmokėjimo patvirtinimą. Galite atsispausdinti patvirtinimą, išankstinio mokėjimo sąskaitą.

Skrydžio detalės

Prieš užsakant aviabilietą būtinai susipažinkite su visomis skrydžio detalėmis.

Jeigu skrydis su persėdimu, pasitikrinkite ar nereikia pervažiuoti į kitą oro uostą.

Įsitikinkite, kad Jums tinka būtent šis maršrutas.

Patikrinkite dar kartą vardus ir pavardes - jie turi būti tiksliai tokie kaip pase. Datas ir skrydžių laikus - mėnesius, dienas, valandas. Skrydžio maršrutą - oro uostus, persėdimų skaičių.

Įsitikinkite, kad Jūs perkate būtent tokį bilietą, kokį ir norėjote pirkti. Jeigu turite nors mažiausių abejonių klauskite prieš sumokėdami už bilietą. lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonas 8 5 2460516. e-paštas: menuturas@lektuvu.lt

Visi keitimai biliete (datos, vardai-pavardės, maršrutas) dažniausiai yra mokami arba iš vis neįmanomi. 90 procentų bilietų yra negrąžinami, t.y. jei neskrisite prarasite savo sumokėtus pinigus. Jei Jums aktualu tikslios keitimų ir grąžinimų sąlygos pasitikslinkite papildomai lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt

Jei nesate tikri ar tikrai skrisite su įsigytu bilietu rekomenduojame įsigyti bilieto atšaukimo draudimą. Šio draudimo kaina sudaro 10 nuošimčių nuo bilieto kainos. Galėsite atsisakyti skrydžio ne vėliau, kaip likus 72 val. iki išvykimo nenurodydami jokios priežąsties ir susigrąžinti 90 procentų sumokėtos sumos. Dėl išsamesnės informacijos apie bilieto atšaukimo draudimą kreipkitės tel.: +370 685 66018 arba e-paštu menuturas@lektuvu.lt ne vėliau kaip per 24 valandas po bilieto įsigijimo, arba prieš įsigyjant bilietą

Rezervacijos patvirtinimas

Užsakėte bilietą, jei paskutiniame rezervacinės sistemos lange matėte rezervacijos numerį (aštuonių didžiųjų raidžių arba skaičių kombinaciją) bei užsakytos kelionės detales. Taip pat, jei elektroniniu paštu gavote rezervacijos patvirtinimo žinutę.

Jei matėte rezervacijos numerį, tačiau per protingą laiką negavote patvirtinimo į savo nurodytą e-paštą, patikrinte savo pašto programos "šlamšto" (Junkmail) aplanką (folder), jei ir ten neradote patvirtinimo prašome susisiekite lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516. e-paštas: menuturas@lektuvu.lt Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame

Jei vis tik radote mūsų laiškus "šlamšto" (Junkmail) aplanke (folder), būtinai pažymėkite savo naudojamoje e-pašto programoje, kad tai nėra "šlamštas". Priešingu atveju net ir svarbūs pranešimai, kaip pvz. informacija apie skrydžio tvarkaraščio pasikeitimus, gali atsidurti "šlamšte" ir Jūsų laiku nepasiekti.

Rezervacijos atšaukimas

Susisiekite su www.lektuvu.lt kelionių agentu Tel. 8 5 2460516. e-paštas: menuturas@lektuvu.lt Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame - ir mes anuliuosime Jūsų rezervaciją.
Jeigu padarėte kelias tapačias rezervacijas, kuo skubiau apsispręskite, kadangi aviakompanijos tikrina ir turi teisę savarankiškai anuliuoti visas rezervacijas – dublikatus (sutampa keleivių vardai, pavardės, aviakompanija, skrydžių datos).

Draudimas

Draudimas nėra privalomas, tačiau mes rekomenduojame apsidrausti Jūsų kelionės laikotarpiui. Jei nesate tikras ar tikrai skrisite su įsigytu bilietu labai įsigyti bilieto atšaukimo draudimą. Šio draudimo kaina sudaro 10 nuošimčių nuo bilieto kainos. Galėsite atsisakyti skrydžio ne vėliau, kaip likus 72 val. iki išvykimo nenurodydami jokios priežąsties ir susigrąžinti 90 procentų sumokėtos sumos. Dėl išsamesnės informacijos apie bilieto atšaukimo draudimą kreipkitės tel.: +370 685 66018 arba e-paštu menuturas@lektuvu.lt ne vėliau kaip per 24 valandas po bilieto įsigijimo, arba prieš įsigyjant bilietą

Naudinga informacija, kontaktai:

Bendra Vilniaus oro uosto informacija – tel: 8~5 230 66 66

Pasienio tarnyba Vilniaus oro uoste tel: 8~5 219 84 85

 • kokie dokumentai reikalingi skrendant nelydimam vaikui;
 • kur kreiptis dėl vizų;

Muitinės tarnyba Vilniaus oro uoste tel: 8~5 233 03 17

 • kiek ir kokių produktų , prekių galima išvežti ar įvežti;
 • kiek valiutos galima išvežti ar įvežti.

Veterinarijos tarnyba Vilniaus oro uoste tel: 8~5 273 90 42

 • Gyvūnų/augalų transportavimas (taip pat reikia kreitis ir į aviakompaniją, su kuria ruošiatės skristi).

Lėktuvų bilietai

Keleivių, perkančių lėktuvo bilietus, sutarties sąlygos ir teisės

Keleivių, perkančių lėktuvo bilietus, sutarties sąlygos ir teisės (PDF formate) galite rasti čia.

Elektroninis bilietas

Elektroninis aviabilietas – tai lėktuvo bilietų užsakymą, bei keleivio vežimo sutartį su aviakompanija patvirtinantis elektroninis dokumentas. Jei užsakėte tik elektroninį aviabilietą skrydžiui, jo nereikės pristatyti, jis atsiunčiamas pateiktu elektroniniu paštu. Tokio bilieto neįmanoma pamesti. Elektroninis bilietas – tai įrašas aviakompanijų duomenų bazėje. Keleivis gauna bilieto išklotinę su skrydžių tvarkaraščiu, o aviakompanija registracijos metu keleivį identifikuoja pagal asmens dokumentus. Apie visus galimus skrydžio laikų pakeitimus, mes Jus informuosime elektroninio pašto adresu ar telefonu, nurodytu bilieto rezervacijos metu. Likus dienai iki kelionės pradžios rekomenduojame įsitikinti, jog skrydžių laikai nėra pasikeitę.

www.lektuvu.lt yra bilietų užsakymo sistema, nekontroliuojanti aviakompanijų ūkinės veiklos. Aviakompanijų atsakomybės ribos yra aprašytos teisinės informacijos skyriuje ir reguliuojamos tarptautinėmis konvencijomis, EU reglamentais ir LR įstatymais. Taip pat kiekviena aviakompanija tvirtina savo skrydžiams taikomas vežimo taisykles. Prašome kreiptis į mus jeigu jums reikalinga aviakompanijos vežimo taisyklių kopija.

Bilieto kaina

Lėktuvo bilieto kainą sudaro skrydžio bilieto kaina (tarifas), oro uosto, kuro, saugos, aptarnavimo ir kiti mokesčiai. Kai kuriuose oro uostuose gali tekti sumokėti atvykimo ar išvykimo mokestį tiesiai oro uostui. Priklausomai nuo aviakompanijos vidinių taisyklių, bei kainodaros principų, gali tekti papildomai mokėti už bagažą, maitinimą, vietos pasirinkimą lėktuve, viršsvorį ir už bet kokias kitas papildomas paslaugas ar keleivio įgeidžius. Jei rezervuojant bilietą Jums nėra aišku ar pilnai suprantama, kas įskaičiuota į bilieto kainą - primygtinai prašome prieš užsakant bilietą kreiptis lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt

Mokėjimai

Perkant aviabilietus atsiskaityti galima atsisakityti:

Grynaisiais – Kelionių agentūroje "Menų turas", Totorių g. 20, Vilnius. Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val.

Pavedimu arba grynaisiais banke - Bet kuriame Lietuvos banke darant pavedimą į bet kurią iš žemiau nurodytų sąskaitų.

mokejimai.lt - Paysera mokėjimų sistemą - Jei turite savo Paysera sąskaitą - sumokėti galima naudojantis Internetu ar išmaniuoju telefonu. Jei neturite Patysera sąskaitos sumokėti galite, bet kurioje kitoje vietoje, kur yra priimami Paysera mokėjimai.

Banko mokėjimo kortelėmis - (VISA, MasterCard, American express). Atsiskaitant kortele gali būti taikomas papildomas 2 procentų mokestis. Jei kortele norite atsiskaityti neatvykdamas į biurą turėsite atsiųsti prašymą, bei savo asmens dokumento ir kredito kortelės kopijas iš abiejų pusių.
SVARBU! Dėl padidėjusio apgaulingo atsiskaitymo kreditinėmis kortelėlmis internete skaičiaus www.lektuvu.lt pasilieka sau teisę nepriimti atsiskaitymo kortele, ypač jei mokėtina suma viršija 5000,- (penkis tūkstančius) Litų arba 1448,10 (Vieną tūkstantį ir keturis šimtus keturiasdešimt aštuonis eurus ir 10 eurocentų) EUR

Įmonės rekvizitai mokant banko pavedimu

Sąskaitos apmokėjimui:

Jei Jūsų sąskaita yra:

AB Medicinos bankas
=============================
GAVĖJAS: VšĮ Natu knygynas
GAVĖJO KODAS: 125818312
SĄSKAITOS NUMERIS (IBAN): LT567230000000700318

AB SEB bankas
================================
GAVĖJAS: VšĮ Natu knygynas
GAVĖJO KODAS: 125818312
SĄSKAITOS NUMERIS (IBAN): LT067044060001587589


AB bankas DNB
=================================
GAVĖJAS: VšĮ Natu knygynas
GAVĖJO KODAS: 125818312
SĄSKAITOS NUMERIS (IBAN): LT494010042403927705


AB bankas Swedbank (svarbu!!! mokejimo paskirtis)
=================================
GAVĖJAS: EVP international
SĄSKAITOS NUMERIS (IBAN): LT567300010127429888
Svarbu: !!!MOKĖJIMO PASKIRTIS: EVP2810001010502 Natų knygynas
(mokejimo paskirtyje rasykite tik si koda EVP2810001010502 ir imones pavedima ir nieko daugiau. Jei prirasysite per daug pinigai musu nepasieks)

Mokejimai.lt mokejimu sistema
=================================
GAVĖJAS: VšĮ Natu knygynas
GAVĖJO KODAS: 125818312
Mokejimai.lt EVP numeris: EVP2810001010502

Paskutinė aviabilieto spausdinimo ir apmokėjimo data yra nurodyta Jūsų užsakymo patvirtinime. Jeigu bilietas nebuvo atspausdintas iki suėjus šiam terminui, rezervacija nustoja galioti automatiškai, užsakymas anuliuojamas.

Sąskaita faktūra

Rezervuojant aviabilietus, pažymėkite, kad Jums bus reikalinga PVM sąskaita-faktūra. Įveskite PVM sąskaitai-faktūrai išrašyti reikalingus duomenis (įmonės pavadinimą, įmonės kodą bei PVM mokėtojo kodą). Jei dėl kokių nors priežąsčių negavote PVM sąskaitos faktūros, kreipkitės lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt

Jei bilietus užsako ir apmoka kitas asmuo, ne keleivis

Už Jūsų bilietus gali apmokėti bet kuris kitas fizinis ar juridinis asmuo.

Svarbu: atlikus rezervaciją, užsakymo patvirtinime nurodoma data iki kurios būtina atsiskaityti už rezervuotą bilietą. Užsakymą (neatspausdinę bilieto) laikysime tik iki rezervacijoje nurodytos datos. Praėjus šiam terminui užsakymas nustoja galioti ir bus anuliuotas.

Jeigu negavote bilietų laiku

Jeigu negavote į savo nurodytą e-paštą elektroninių bilietų per protingą laiką (ne vėliau kaip per 24 val. po apmokėjimo) - pirmiausia patikrinte savo pašto programos "šlamšto" (Junkmail) aplanką (folder), jei ir ten neradote patvirtinimo būtinai susisiekite su lektuvu.lt telefonu 8 5 2460516 ar e-paštu: menuturas@lektuvu.lt Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame

Jei vis tik radote mūsų laiškus "šlamšto" (Junkmail) aplanke (folder), būtinai pažymėkite, kad tai nėra "šlamštas". Priešingu atveju net ir svarbūs pranešimai, kaip pvz. informacija apie skrydžio tvarkaraščio pasikeitimus gali atsidurti "šlamšte" ir Jūsų laiku nepasiekti.

Datos keitimas ir bilietų grąžinimas

Tarifus bei jų taikymo tvarką nustato aviakompanijos. Lėktuvo bilieto kaina paprastai būna susieta su vežimo sąlygomis – brangesni bilietai yra tie, kurie suteikia keleiviui daugiau galimybių: keisti skrydžių datą, maršrutą, keleivio pavardę, numato galimybę grąžinti bilietą iki tam tikros datos ir atgauti visą už jį sumokėtą sumą ir pan.. Kuo bilietas pigesnis, tuo daugiau apribojimų taikoma: priemokos už keitimus, už nupirktą bilietą aviakompanija negrąžina pinigų ir pan. Visi keitimai biliete (datos, vardai-pavardės, maršrutas) dažniausiai yra mokami arba iš vis neįmanomi. 90 procentų bilietų yra negrąžinami, t.y. jei neskrisite prarasite savo sumokėtus pinigus. Jei Jums aktualu tikslios keitimų ir grąžinimų sąlygos pasitikslinkite papildomai lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt

Rezervuojant aviabilietą, prašome susipažinti su tarifo taisyklėmis (bilietų galiojimo, keitimo, grąžinimo sąlygomis). Jei rezervuodami bilietą nerandate kurioje vietoje ar kuriame rezervavimo žingsnyje galima susipažinti su bilieto tairfo taisyklėmis, taip pat jeigu taisyklės ar jų dalis nėra Jums aiški ar pilnai suprantama, - primygtinai prašome prieš užsakant bilietą kreiptis lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt

Jei nesate tikras ar tikrai skrisite su įsigytu bilietu rekomenduojame įsigyti bilieto atšaukimo draudimą. Šio draudimo kaina sudaro 10 nuošimčių nuo bilieto kainos. Galėsite atsisakyti skrydžio ne vėliau, kaip likus 72 val. iki išvykimo nenurodydami jokios priežąsties ir susigrąžinti 90 procentų sumokėtos sumos. Dėl išsamesnės informacijos apie bilieto atšaukimo draudimą kreipkitės tel.: +370 685 66018 arba e-paštu menuturas@lektuvu.lt ne vėliau kaip per 24 valandas po bilieto įsigijimo, arba prieš įsigyjant bilietą

Jeigu norite pakeisti arba grąžinti bilietus ir jei taisyklės tai leidžia - maloniai prašome kreiptis į lektuvu.lt telefonu 8 5 2460516 ar e-paštu: pagalba@lektuvu.lt Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame. Pinigus už grąžintą bilietą galėsime jums grąžinti kai tik gausime juos iš aviakompanijos.

Kelionės grupėms

Internetinis puslapis lektuvu.lt nėra skirtas įsigyti aviabilietus grupėms. Mes negarantuojame kainos jei Jūs užsakysite tuo pat metu skirtingiems žmonėms bilietus visiškai vienodais maršrutais keliose rezervacijose. Jeigu reikia užsakyti kelionę grupei primygtinai rekomenduojame kreiptis į mūsų grupinių bilietų specialistus tel.: +370 685 66018; +370 650 16161 arba e-paštu menuturas@lektuvu.lt. Turime sukaupę didelę patirtį dirbdami su grupėmis ir tikrai Jums pasiūlysime optimaliausią variantą.

Informacija keliaujantiems

Sveikata ir sauga

Jeigu planuojate skristi lėktuvu, dėl savo sveikatos būklės rekomenduojama pasitarti su gydytoju. Pagal Tarptautinės oro transporto asociacijos rekomendacijas, besilaukiančioms moterims sveikatos bei saugos sumetimais reikia turėti gydytojo pažymą, kad skristi galima. Ši pažyma reikalinga, jeigu nėštumas komplikuotas arba ankstesni gimdymai buvo komplikuoti, arba iki numatomo gimdymo likę mažiau nei 4 savaitės. Keliaujant į užsienio valstybes būtina atkreipti dėmesį į Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos rekomenduojamą imunoprofilaktiką.

Dokumentai

Keleivis privalo turėti visus kelionei reikalingus dokumentus (pasą, vizą, iškvietimą ar/ir kt.). Dauguma pasaulio šalių reikalauja, kad įvažiuodamas keleivis turėtų tam tikrą pinigų sumą ir/ar bilietą kelionei tęsti arba bilietą skrydžiui atgal. Visi keleiviai registracijos punkte turi pateikti reikiamus kelionės dokumentus (pasus arba tapatybės korteles, tik tuo atveju jei galima vykti su tapatybės kortele ), galiojančius ilgiau nei 6 mėn. po kelionės pabaigos, bei atitikti reikalavimus, taikomus šalyje, iš kurios, pro kurią arba į kurią skrenda. Nei aviakompanijos, nei kelionių agentūra, nei lektuvu.lt neatsako jei keleivis neįleidžiamas į šalį ar lėktuvą dėl to, kad neturi paso, vizos ar dėl bet kokių kitų priežasčių yra užlaikomas muitinės ar pasienio tarnybos pareigūnų.

Pasas ir asmens tapatybės kortelė

Į užsienį galima vykti tik turint galiojantį pasą. Į Europos sąjungos šalis, bei į šalis kurios pripažįsta Lietuvos Respublikos piliečių tapatybės korteles, galima keliauti ir tik su asmens tapatybės kortele.

Prašome pasitikrinti reikalavimus paso galiojimui nuo kelionės pradžios šalyje(-yse), į kurią(-ias) vykstate tos šalies(-ių) ambasadoje(-se). Ambasadų sąraša rasite čia: www.embassypages.com.

Vizos

Yra valstybių, į kurias Lietuvos Respublikos piliečiai gali vykti be vizų. Prašome susipažinti su konsuline informacija apie šalis, į kurias (ar per kurias tranzitu) vykstate. Jeigu Jums reikia pagalbos ar informacijos tvarkant vizas kviečiame kreiptis į lektuvu.lt vizų skyrių telefonu 8 5 2120491 arba e-paštu menuturas@lektuvu.lt .

Saugumas

Valstybės, į kurias Lietuvos Respublikos piliečiams nerekomenduojama vykti: valstybių sąrašas ir kita naudinga informacija .

Vaikai

Net jeigu vaikas iki 18-kos metų vyksta su abiem tėvais, jis taip pat privalo turėti galiojantį pasą.

Vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos aprašas

Šengeno erdvės valstybės

1. Vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos aprašas (toliau vadinama – šis Aprašas) reglamentuoja Lietuvos Respublikoje gyvenančių vaikų laikiną išvykimą į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei (toliau vadinama – vaiko laikinas išvykimas), jeigu Lietuvos Respublikos įstatymuose, tarptautinėse sutartyse ar Europos Sąjungos teisės aktuose nenustatyta kitaip.
2. Vaikui, išvykstančiam su vienu iš tėvų, kito rašytinis sutikimas nebūtinas.

3. Sąvokos

Vaikas – asmuo, neturintis 18 metų, išskyrus tuos atvejus, kai asmuo, iki sueinant 18 metų, yra sudaręs santuoką (įgijęs visišką civilinį veiksnumą) arba teismo tvarka pripažintas visiškai veiksniu (emancipuotas).
Kelionės organizatorius – juridinis asmuo, organizuojantis ekskursijas, turistines ar kitas keliones (su sporto, mokslo, meno ir kitais kolektyvais).
Vaiko laikinas išvykimas – Lietuvos Respublikoje gyvenančio vaiko išvykimas į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, kai nedeklaruojama kita vaiko gyvenamoji vieta Lietuvos Respublikos gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka.

4. Vaiko išvykimo dokumentai

Vaikui, išvykstančiam į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, būtinas vienas iš šių galiojančių dokumentų, kuris pareikalavus pateikiamas Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams:
4.1. Lietuvos Respublikos piliečio pasas, asmens tapatybės kortelė arba pasas;
4.2. Lietuvos Respublikos diplomatinis pasas;
4.3. asmens be pilietybės kelionės dokumentas;
4.4. pabėgėlio kelionės dokumentas;
4.5. atitinkamas užsienio valstybės, nepriklausančios Šengeno erdvei, kelionės dokumentas;
4.6. užsieniečio pasas.

5. Kartu su šio Aprašo 4 punkte nurodytu dokumentu Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas išvyktų vienas ar su jį lydinčiu asmeniu. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Vaikui laikinai išvykstant į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, kai Šengeno erdvės išorinė siena yra kertama kitoje valstybėje, šis sutikimas pateikiamas pareikalavus tos valstybės sienos apsaugos pareigūnui.

6. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, pavarde, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams pareikalavus pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.

7. Jeigu vaiko tėvai ar turimas vienintelis iš tėvų arba globėjas (rūpintojas) neišvyksta kartu su vaiku, vaikas gali išvykti su jį lydinčiu asmeniu arba vienas. Lydintis asmuo vaiko kelionės metu atsako už vaiko priežiūrą.

8. Vaikui išvykstant į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, su jį lydinčiu asmeniu, bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytiniame sutikime turi būti nurodyti vaiką lydinčio asmens ir vaiko duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos Respublikos piliečio paso, asmens tapatybės kortelės, paso arba kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas.

9. Jeigu vaikas išvyksta į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, vienas, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams pateikiami šio Aprašo 5 punkte nurodyti dokumentai.

10. Išvykstant vaikų grupėms į ekskursijas, turistines keliones ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ir kitais kolektyvais), be šio Aprašo 4 punkte nurodytų dokumentų, būtinas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, bei šio rašto kopija, kurie pareikalavus pateikiami Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams. Už sąrašo sudarymą yra atsakingas kelionės organizatorius. Sąraše turi būti nurodyti išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos Respublikos piliečio paso, asmens tapatybės kortelės, paso arba kito asmens tapatybę patvirtinančio dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas, taip pat kelionės organizatoriaus duomenys (pavadinimas, adresas, juridinio asmens kodas, telefonas, faksas, el. paštas). Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą, nurodytą šio Aprašo 5 punkte. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Šengeno erdvės valstybės

Šengenas arba Šengeno erdvė – tai valstybių, pasirašiusių Šengeno sutartį, teritorijos. Ši erdvė ypatinga tuo, kad jos išorinės sienos saugomos, o erdvės vidaus sienųkontrolėpanaikinta. Europos Sąjungos (ES) teisingumo ir vidaus reikalų ministrų taryba 2007 m. gruodžio 6 d. sprendimu pritarė 9 ES valstybių - Lietuvos, Latvijos, Čekijos, Estijos, Lenkijos, Maltos, Slovakijos, Vengrijos, Slovėnijos prisijungimui prie Šengeno erdvės. Šios 9 valstybės ir Šveicarija 2007 m. gruodžio 21 d. panaikino kontrolęprie ES vidaus sausumos sienų. Oro sienųkontrolėpanaikinta 2008 m. kovo 30 d.

Dabar Šengeno erdvei priklauso 25 valstybės: - 22 ES narės: Austrija, Belgija, Danija, Graikija, Ispanija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Suomija, Švedija ir Vokietija, Lietuva, Latvija, Čekija, Estija, Lenkija, Malta, Slovakija, Vengrija, Slovėnija; - 3 ne ES valstybės: Norvegija, Islandija ir asociacijos sutartįpasirašiusi Šveicarija; 25 valstybių erdvei priklausančių šalių piliečiai turi vienodas teises keliauti be vizų ir pasienio kontrolės.

ES valstybės Airija, Jungtinė Karalystė ir Kipras nėra Šengeno narės. Jungtinė Karalystė ir Airija tebevykdo pasienio su kitomis ES valstybėmis narėmis kontrolę(tačiau jos yra įgaliotos taikyti tam tikras priemones dėl policijos ir teisinio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose). Kertant Šengeno valstybių narių vidaus sienas, nebėra asmens dokumentų kontrolės. Tačiau tai nereiškia, kad judėjimas Šengeno erdvėje yra prilyginamas judėjimui vienoje valstybėje narėje be kelionės ar tapatybės dokumento. Šengeno šalių teisėsaugos institucijų atstovai, vadovaudamiesi nacionaliniais teisės aktais, turi teisęsavo šalies teritorijoje patikrinti asmens tapatybę. Kiekvienos valstybės narės teisės aktuose numatyta, ar asmuo privalo tokį dokumentą turėti su savimi. ES šalies pilietis turi teisę laisvai keliauti asmeniniais ar darbo reikalais povisą Europos Sąjungą, pakanka turėti galiojantį pasą arba tapatybės kortelę. ES piliečio teisė keliauti gali būti apribota tik viešosios tvarkos, visuomenės saugos ar visuomenės sveikatos sumetimais. Jungtinės Karalystės, Airijos ir Kipro išduoti leidimai gyventi nesuteikia teisės atvykti be vizos, nes šios šalys netaiko Šengeno teisyno nuostatų.

Registracija į skrydį oro uoste

Registracijai oro uoste užtenka tik asmens dokumento, tačiau mes rekomenduojame atsispausdinti ir turėti su savimi elektroninio bilieto išklotinę. Skristi galite tik su pasu arba asmens tapatybės kortele (ne į visas šalis). Jokie kitokie dokumentai kelionei negalioja. Registracija paprastai prasideda likus 2 val. iki vietos oro uosto tvarkaraštyje nurodytos skrydžio pradžios. Įprastai, maršrutams Europoje, registracija baigiasi likus 45 min. iki skrydžio (išskridimo laikas nurodytas biliete), kitais tarptautiniais maršrutais - 60 min. iki planuojamo skrydžio. Jei a) neatliksite registracijos procedūrų iki pirmo skrydžio galutinio registracijos termino arba b) dėl kokių nors priežasčių laiku neatvyksite į registracijos punktą ar prie įlaipinimo vartų , aviakompanija gali atšaukti visus Jūsų biliete esančius skrydžius ir neleisti įlipti į lėktuvą.

Svarbu:biliete nurodomas išskridimo, o ne registracijosį skrydį laikas.

Registracija į skrydį internetu

Dauguma oro bendrovių leidžia registruotis į skrydį internetu. Paprastai registracija internetu leidžiama 24 valandos iki skrydžio. Jūs esate tikrai sėkmingai užsirgistravęs į skrydį tik tada kai turite įsodinimo taloną. (Boarding pass).

Mokama Registracija. Skrendant su kai kuriomis kompanijomis - kaip Ryanair, Wizzair, Air Baltic ar kitomis - registracija į skrydį oro uoste gali būti mokama. Siekiant to išvengti patariame registruotis internetu. Aviakompanijų - kurios ima mokestį už registraciją oro uoste - registracija internetu paprastai prasideda gerokai anksčiau nei įprasta. Ryanair ir Wizzair leidžia registruotis 7 dienos iki skrydžio. air Baltic - 48 valandos iki skrydžio. Registracijos internetu pradžios laiką, kiekviena oro bendrovė nustato pati individualiai, tad šią informaciją visada reiktų tikslinti. Ji gali bet kada pasikeisti.

Mokamas įsodinimo talono spausdinimas. Dauguma oro linijų bendrovių nemokamai atspausdins Jums įsodinimo taloną (Boarding pass) oro uoste. Tačiau "žemų kaštų" (low cost) oro bendrovės - tokios kaip Ryanair, Wizzair ar kitos - reikalauja, kad Jūs patys atsispausdintumėte įsodinimo taloną (Boarding pass) ir turėtumėte jį su savimi oro uoste. Priešingu atveju Įsodinimo talono oro uoste spausdinimas Jums gali kainuoti, net iki 100 EUR / 345,28 Lt

Jei nemokama registracija į skrydį įmanoma tik internetu lektuvu.lt informuos Jus apie tai, paprašys atsiųsti duomenis, reikalingus registracijai į skrydį, užregistruos Jus į skrydį ir atsiųs įsodinimo talonus (Boarding pass) Jūsų nurodytu e-pašto adresu. Įsodinimo talonus (Boarding pass) Jūs turėsite patys atsispausdinti ir turėti su savimi oro uoste prieš skrydį.

Jei registracijos į Jūsų skrydį tvarka nėra Jums aiški ar pilnai suprantama, - primygtinai prašome susisiekti su lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt . Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame.

Skrydžių seka

Jeigu Jūsų lėktuvo biliete yra keli skrydžiai, tai neatvykus į bent vieną iš jų, aviakompanija turi teisę panaikinti Jūsų rezervaciją likusiems skrydžiams. Jei a) neatliksite registracijos procedūrų iki pirmo skrydžio galutinio registracijos termino arba b) dėl kokių nors priežasčių laiku neatvyksite į registracijos punktą ar prie įlaipinimo vartų , aviakompanija gali atšaukti visus likusius Jūsų biliete esančius skrydžius ir neleisti įlipti į lėktuvą.

Jei Jūs planuojate neskristi bent vienu iš Jūsų užsakytų skrydžių, ar pradėti kelionę ne nuo pirmojo skrydžio nurodyti Jūsų biliete - primygtinai prašome susisiekti su lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt . Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame.

Maistas skrydžių metu

Kai kurios aviakompanijos į savo bilietų kainą įskaičiuoja maitinimą, o kai kurios aviakompanijos siūlo maitinimą lėktuve už papildomą mokestį.

Maistas transatlantiniuose skrydžiuose paprastai būna įskaičiuotas. Transatlantiniuose skrydžiuose taip pat galima užsisakyti specialų maistą. Populiariausi maisto tipai: vegetarinis, vaikiškas, mažai kalorijų, jūros gėrybių, tik vaisiai ir pn. Specialų maistą galima užsisakyti ne vėliau, kaip 36 valandos iki skrydžio

Jei Jūs norite užsakyti specialų maistą savo skrydžiams susisiekti su lektuvu.lt telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt . Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame.

Informacija apie bagažą

ES skysčių gabenimo taisyklės

Nuo 2006 metų lapkričio 6 dienos pradėjo galioti naujos ES skysčių gabenimo per saugumo patikrinimo punktus oro uostuose taisyklės. Taisyklės taikomos visiems keleiviams, vykstantiems iš ES oro uostų į visus paskirties oro uostus.

Tai reiškia, kad saugumo patikros vietose bus tikrinami skysčiai, taip pat įsitikinama, ar su savimi bei savo rankiniame bagaže neturite kitų draudžiamų daiktų. Naujosios taisyklės neriboja skysčių kiekio, kurį įsigyjate už įlaipinimo talonų tikrinimo vietų esančiose parduotuvėse ar ES vežėjo orlaivyje.

Skysčiais laikomi:

 • vanduo ir kiti gėrimai, sriubos bei sirupai;
 • kremai, losjonai ir aliejai;
 • kvepalai;
 • hermetiškų indų turinys, taip pat skutimosi putos, kitos putos ir dezodorantai;
 • pastos, taip pat dantų pasta;
 • purškiamieji skysčiai;
 • skystųjų ir kietųjų medžiagų mišiniai;
 • žėlė, taip pat plaukų ir dušo žėlė;
 • blakstienų dažai;
 • visos panašios konsistencijos medžiagos.

Pakavimas

Rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius kiekius skysčių. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Šiuos indus turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui.

Oro uoste

Kad patikros darbuotojams padėtumėte aptikti skysčius, prašom:

 • pateikti visus turimus skysčius saugumo patikros vietose;
 • nusivilkti švarką ir paltą; jie bus tikrinami atskirai;
 • išimti iš rankinio bagažo nešiojamuosius kompiuterius ir kitus didelius elektroninius prietaisus; jie bus tikrinami atskirai.

Nedraudžiama:

 • susidėti skysčius į registruojamą bagažą (naujosios taisyklės taikomos tikrinant tik rankinį bagažą);
 • vežtis rankiniame bagaže kelionės metu skirtus vartoti vaistus ir dietinius gaminius, taip pat maistą kūdikiams. Gali būti paprašyta įrodyti, kad minėtieji gaminiai jums būtini;
 • įsigyti gėrimų ir parfumerijos ES oro uosto už įlaipinimo talonų tikrinimo vietų esančiose parduotuvėse ar ES vežėjo orlaivyje.

Jei minėtieji daiktai parduodami specialiame hermetiškame krepšelyje, neatplėškite jo iki jūsų patikros; kitaip krepšelyje esantys daiktai gali būti konfiskuoti patikros vietoje. Jei ES oro uoste perlipate į kitą orlaivį, neatplėškite krepšelio iki jūsų patikros šiame oro uoste arba paskutiniame perlaipinimo oro uoste.

Šių skysčių kiekis laikomas papildomuoju prie anksčiau minėtųjų užsegamo krepšelio kiekių.

Jei kuo nors abejojate, prieš kelionę kreipkitės į vežėjo agentą. Tikimės jūsų supratimo ir bendradarbiavimo su oro uosto saugumo ir vežėjų darbuotojais.

Šį dokumentą parengė Europos Komisija, Europos oro linijų asociacija ir Tarptautinė oro uostų taryba.

Bagažas

Rekomenduojame susipažinti su aviakompanijos bagažo pervežimo taisyklėmis. Paprastai aviakompanijos neatsako už vertingų ir dūžtančių daiktų pervežimą. Jei turite tokių daiktų, galite papildomai apsidrausti, ar už papildomą mokestį užpildyti specialią deklaraciją registracijos metu. Neužpildžius papildomos deklaracijos ar neapsidraudus, aviakompanijos atsakomybė už sugadintą ar prarastą bagažą neviršys1000 SDR (apie 1200 EUR / 4143,36 Lt). Dėl skrydžių saugumo reikalavimų negalima pervežinėti pavojingų daiktų ar sprogmenų.

Susisiekite lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516. e-paštas: menuturas@lektuvu.lt Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame - ar aviakompanija, jei nesate tikri dėl to, ar visi Jūsų daiktai gali būti transportuojami. Kai kurių šalių vyriausybės draudžia pervežti lėktuvo salone durklus, peilius, skustuvus, žirkles, mezgimo adatas, manikiūrinius rinkinius, švirkštus ar kitus aštrius ir kitus pavojingai atrodančius daiktus. Tokius daiktus reikia supakuoti kartu su registruojamu bagažu. kitaip juos gali tekti palikti oro uoste

Rankinis bagažas

Rankinio bagažo išmatavimai paprastai negali viršyti 56x45x10 cm, bet kiekviena aviakompanija nustato savo rankinio bagažo matmenis. Jei planuojate paimti su savim į saloną tam tikrų daiktų, prašome patikrinti ar aviakompanijos taisyklės tai leidžia. Rankinio bagažo svoris paprastai būna nuo 5 kg iki 10 kg.

Jei Jums iki galo nėra aišku kokios yra leidžiamos rankinio bagažo normos Jūsų skrydyje(-žiuose) susisiekti su lektuvu.lt telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt . Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame.

Registruojamas bagažas

Kartu su bilietu Jūs nusiperkate ir tam tikro svorio bagažo transportavimą be papildomo mokesčio. Kiekviena aviakompanija nustato savo nemokamai pervežamo bagažo normas. Paprastai tradicinės aviakompanijos ekonominės klasės keleiviui nemokamai leidžia pervežti 20 kg, o verslo klasės keleiviui – 30 kg regitruoto bagažo. Nemokamai leidžiamas pervežti bagažo svoris bus nurodytas Jūsų biliete.

Išimtys: skrydžiams į JAV, Kanadą, Tolimuosius Rytus ar Pietų Ameriką gali būti taikomos didesnės nemokamai leidžiamo vežti bagažo normos: 1 bagažo vienetas 23 kg ekonominės klasės keleiviams ir 2 bagažo vienetai po 23 kg verslo kasės keleiviams.Kiekvienos aviakompanijos taisyklės gali skirtis nuo bendrųjų, todėl dėl tikslios informacijos apie leistino nemokamo bagažo normas prašome kreiptis tiesiogiai į aviakompaniją, vykdančią Jūsų skrydį arba į lektuvu.lt pagalbos ir informacijos telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt . Darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame.

Atkreipkite dėmesį, kad gali būti taikomos skirtingos normos skrydžiui tarp Vilniaus ir Europos miestų ir skrydžiui tarp Europos miestų ir JAV, Kanados, Tolimųjų Rytų ar Pietų Amerikos. Už kiekvieną papildomą kilogramą ar papildomą bagažo vienetą aviakompanijos nustato papildomus mokesčius . Rekomenduojame šiuos mokesčius pasitikslinti prieš vykstant į oro uostą. Jeigu norite pervežti daug bagažo, pasirūpinkite tuo iš anksto ir susisiekite su krovinius gabenančiomis įmonėmis. Taip pat įsitikinkite, kad vieno lagamino svoris neviršija 23 kg , kitaip Jūsų gali paprašyti bagažą perpakuoti.

Jei Jums iki galo nėra aišku kokios yra leidžiamos registruoto bagažo normos Jūsų skrydyje(-žiuose); ketinate vežtis daugiau nei 1 lagaminą; ketinate vežtis daiktų daugiau nei 20 kg; turite nestandartinio bagažo - susisiekti su lektuvu.lt telefonu 8 5 2460516 ar e.paštu: menuturas@lektuvu.lt dar iki skrydžio arba prieš įsigyjant bilietą. Patarsime su kuria kompanija geriau skristi su Jūsų norimu vežtis bagažu. Mūsų darbo laikas I-V nuo 10.00 iki 18.00 val., VI - nuo 11.00 iki 14.00 val. VII - nedirbame.

Ryanair bagažas

Jei su Ryanair skrendate su registruotu bagažu, bagažą priduokite prie "baggage drop off" stovo arba prie registracinio langelio, kuriame nurodytas Jūsų skrydis.

LABAI SVARBU: Laikas, kuris nurodytas Jūsų įsodinimo talone, - tai laikas, kada Jūs turite būti prie įsodinimo vartų. Nežiūrint į tai, kad iki skrydžio dar lieka pusvalandis - jei pavėluosite - Jūs galite būti neįleistas į lėktuvą. Tad, jei matote, kad nespėsite - nestovėkite bendroje eilėje ir netylėkite, o paklauskite, kur Jūs galite greitai priduoti savo bagažą. Paprastai, visada būna laisvas kuris nors registravimo langelis, priimantis vėluojančiųjų bagažą.

Jei Jūs skrendate tik su rankiniu bagažu, eikite tiesiai prie saugumo patikros vartų.

Jūsų registruojamas bagažas daugiausiai gali sverti 15,9 kg, arba 20,9 kg, arba 2 x 15,9 kg, priklausomai nuo to, už kokį bagažą apmokėjote. 900 gr - maksimalus "Ryanair" toleruojamas viršsvoris. 1 kg - garantuotos papildomos problemos, išlaidos ir laiko sąnaudos

Ryanair rankinis bagažas yra nemokamas. Daugiausiai gali sverti 10 kg. Jis privalo būti ne didesnis nei 55 x 40 x 20 cm. Jūs galite turėti vieną bagažo vienetą ir vieną mažą rankinę ne didesnę nei 35 x 20 x 20 cm. Tai, ką Jūs įsigysite duty-free parduotuvėje, turi tilpti į Jūsų rankinį bagažą. Kadangi Ryanair lėktuve gali tilpti tik 90 rankinio bagažo vieneto Jūs galite būti paprašytas atiduoti savo rankinį bagažą į registruoto bagažo skyrių. Tai papildomai nieko nekainuos, tačiau tokį bagažą atskridus teks atsiimti kartu su kitais registruotais bagažais atvykimo oro uosto bagažo išdavimo salėje.

Rankiniame bagaže negali būti degių ir aštrių daiktų (peiliukai, kosmetinės žirklės, dildės ir kiti panašūs daiktai) bei skysčių didesniuose nei 100 mg įpakavimuose. Ne skyscio turi būti mažiau kaip 100 mg, o pati pakuotė turi būti ne didesnė nei 100 mg. Į "skysčio" sąvoką taip pat patenka ir kremas, dantų pasta bei kitos kosmetinės priemonės.

Griežtai rekomenduojame laikytis visų "Ryanair" reikalavimų ir taisyklių ir nesitikėti, jog Jums pavyks "prasmukti" - skrendant su "Ryanair", tai dažniausiai nepavyksta.

Wizzair bagažas

DĖMESIO: Oro bendrovė "Wizzair" yra nustačiusi mažesnį (nemokamą) orlaivio salono bagažo dydį : 42x32x25cm (bagažas privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais jus). Tačiau Wizzair registruotas bagažas yra didžiausias - jis gali sverti net 32 kilogramus

„Wizz Air“ siūlo pasirinkti iš dviejų orlaivio salono bagažo pasiūlymų, tačiau griežtos taisyklės, kad „vienam keleiviui orlaivio salone leidžiama turėti tik vieną bagažo vienetą“ išlieka galioti. Skirtumas tarp pasirinkimų yra dydis.

1.Mažas orlaivio salono krepšys: Jei jūsų orlaivio salono bagažo dydis yra 42x32x25cm arba mažesnis, jūs galite jį pasiimti į saloną nemokamai. Jis privalo tilpti po keleivio sėdyne priešais jus.

2.Didelis orlaivio salono bagažas: Jei jūsų orlaivio salono bagažas yra didesnis už mažą orlaivio salono krepšį, tačiau neviršija 56 x 45 x 25 cm, jūs galite jį pasiimti į orlaivio saloną už nustatytą mokestį. Jis privalo tilpti viršutiniame salono bagažo skyriuje. Jūs privalote patys be niekieno pagalbos jį padėti viršutiniame salono bagažo skyriuje.

Jei rankinio bagažo svoris arba dydis viršija nurodytas ribas, bagažas gabenamas kaip registruotasis bagažas ir taikomas bagažo mokestis. Daugiau nei vieną rankinio bagažo vienetą gabenantiems keleiviams bus neleidžiama eiti pro saugos vartus ir jų bus paprašyta grįžti į registracijos punktą, kitaip supakuoti arba išmesti papildomus rankinio bagažo vienetus. Rankiniame bagaže esantiems skysčiams taikomi toliau nurodyti valstybiniai apribojimai:

* skystis turi būti taroje, kurios tūris neviršija 100 ml
* Visą 100 ml talpos neviršijančią tarą galima patogiai sudėti į permatomą, pakartotinai uždaromą 1 litro talpos plastikinį maišelį, kurio matmenys yra 20 x 20 cm.
* Plastikinį maišelį reikia pateikti atskirai saugos punkte

Anksčiau nurodytų reikalavimų neatitinkančius skysčius turėsite išmesti oro uosto saugos punkte.

Registruotasis bagažas, gabenamas bagažo skyriuje

Siekiant užtikrinti saugą, „Wizz Air“ negabena bagažo, jei jo savininko nėra lėktuve.

Didžiausi vieno pro bagažo skyriaus duris telpančio bagažo vieneto matmenys yra: plotis: 1,499 m aukštis: 1,194 m ilgis: 1,715 m

Siekiant užtikrinti saugą ir išvengti pavojaus sveikatai, vieno bagažo vieneto svoris neturi viršyti 32 kilogramų. Keleivis privalo paklusti saugos darbuotojų nurodymams (jei yra). „Wizz Air“ neatsako už papildomus mokesčius, jei bagažas neskraidinamas dėl to, kad keleivis nepaisė saugos darbuotojų nurodymų.

Jei įmanoma, bagažo skyriuje gabenamas registruotasis bagažas skraidinamas tame pačiame lėktuve, kuriuo keliauja bagažo savininkas. Jei dėl techninių priežasčių arba siekdami užtikrinti saugą nusprendžiame skraidinti bagažą kitame lėktuve, už bagažo vėlavimą neatsakome. Siekiant grąžinti netinkamai gabenamą bagažą savininkui per pagrįstą laikotarpį, prieš skraidinant visas bagažas turi būti pažymėtas savininko vardu, inicialais ir adresu. Vaikų vežimėliai registruojami su kitu bagažu ir skraidinami nemokamai.

Daiktai, nepriimami kaip registruotasis bagažas:
* grynieji pinigai, akcijos;
* papuošalai, brangieji metalai, brangakmeniai;
* kompiuteriai, fotoaparatai, vaizdo kameros, mobilieji telefonai ir bet kokie kiti elektroniniai įrenginiai bei jų priedai;
* oficialūs, įmonės arba privatūs dokumentai;
* kelionės ar kiti asmens dokumentai;
* raktai;
* skysčiai (išskyrus neįgaliųjų vežimėlio akumuliatoriaus skystį);
* vaistai;
* meno kūriniai ir dailės dirbiniai;
* greitai gendantys daiktai.

Jei registruotajame bagaže yra bet kuris iš anksčiau nurodytų daiktų, „Wizz Air“ neatsako už bet kokį tokių daiktų praradimą, sunaikinimą, vėlavimą ar sugadinimą.

Registruotą bagažą vežantys keleiviai į bagažo atidavimo punktą privalo atvykti ne vėliau kaip likus 40 minučių iki tvarkaraštyje nurodytos skrydžio pradžios. Kai kuriuose oro uostuose registracijos punktai veikia ir kaip bagažo atidavimo punktai.

Internetu užsiregistravę keleiviai prie įlaipinimo vartų turi atvykti pasiruošę įlipti ne vėliau kaip likus 30 minučių iki tvarkaraštyje nurodytos skrydžio pradžios.

Ne ES / EEE keleiviai, prieš eidami pro saugumo patikros punktą, turi ateiti į „Wizz Air“ registracijos punktą, kad būtų patikrinti dokumentai. To nepadarius, gali būti neleidžiama keliauti.

Jaunesnius nei 14 metų amžiaus vaikus turi lydėti ir internetu užregistruoti vyresnis nei 16 metų amžiaus keleivis.

Internetinę įlaipinimo kortelę turite atsispausdinti ir pateikti kartu su galiojančiais kelionės dokumentais prie oro uosto saugumo ir įlaipinimo vartų.

Prie oro uosto saugumo ir įlaipinimo vartų būtina pateikti tuos pačius dokumentus, kurie nurodyti registruojantis internetu.

Užregistruoto keleivio vardo ir pavardės, skrydžio datos ir laiko bei maršruto keisti neįmanoma.

Keleiviui užsiregistravus, pridėti papildomų paslaugų internetu neįmanoma. Tačiau papildomų paslaugų galima įsigyti oro uoste; už jas reikia mokėti visą paslaugos mokestį.

Registruojantis internetu pateikus neteisingus duomenis gali būti neleidžiama keliauti.

Draudžiamų bagaže vežti daiktų sąrašas

DRAUDŽIAMA vežtis:

 • šaunamuosius ginklus, sprogmenis (t.y. amuniciją, fejerverko ar signalines raketas), degias, nedegias ir nuodingas suslėgtas dujas (t.y. butanas, propanas, kempingo dujas, deguonies balionus);
 • degias skystas ir kietas medžiagas, oksiduojančias medžiagas (t.y. balinančias medžiagas, peroksidą);
 • nuodus (t.y. arseniką, cianidus, kai kuriuos insekticidus); radioaktyvias medžiagas; korozines medžiagas (t.y. rūgštis, šarmus, baterijas su skystu elektrolitu, gyvsidabrį); ir kitus daiktus, tokius kaip įmagnetintas, kenksmingas, pykinančias ar erzinančias medžiagas.

Į neregistruotą bagažą DRAUDŽIAMA įtraukti šaunamuosius ginklus, jų kopijas, durklus, peilius, ir kitus pavojingus ar taip atrodančius daiktus.

Skrendant DRAUDŽIAMA naudoti prietaisus, turinčius antenas, naudojančius daug energijos ar lazerinius įtaisus.

Gyvūnai

Jeigu planuojate vežtis augintinį, įsitikinkite kad Jūsų pasirinkta aviakompanija tai leidžia. Keleivių salone leidžiama vežti tik nedidelius kambarinius gyvūnėlius narveliuose. Didesni gyvūnai pervežami bagažo skyriuje (konteineriuose arba narveliuose). Dėl išsamesnės informacijos apie gyvūnų pervežimą susisiekite su lektuvu.lt avia bilietų pardavimo konsultantu telefonu 8 5 2460516 arba e.paštu: menuturas@lektuvu.lt.

Už gyvūnų transportavimą yra numatyti papildomi mokesčiai. Gyvūno savininkas turi pasirūpinti jo sveikatos ir reikalingą vakcinaciją patvirtinančiais pažymėjimais, leidimais įvežti ir kitais dokumentais, kurių gali reikalauti įvažiavimo ar tranzito šalis.

Teisinė informacija

Aviakompanijų atsakomybė atsisakius įlaipinti keleivius

Jei buvo atsisakyta įlaipinti Jus į lėktuvą, skrydis buvo atšauktas arba atidėtas ilgam laikui ir už skrydį atsakingos oro linijos prisiimtų įsipareigojimų neįvykdė, turėtumėte kreiptis į kompetentingą šalies instituciją.

Jei išskrendate iš ES valstybės, skundą pateikite ten. Jei išvysktate ne iš ES teritorijos, bet skrydį vykdo ES oro linijos, skundą pateikite toje ES šalyje, kurioje nusileis lėktuvas.

Kad gautumėte kompetentingos institucijos pavadinimą ir adresą arba išsamią informaciją apie galinčias Jums patarti arba padėti organizacijas iškilus kitų nusiskundimų (pavyzdžiui, dėl bagažo, traumų arba mirties ir kelionių organizatoriaus atostogų išvykų), skambinkite Europe direct nemokamu telefonu: 00 800 67891011 arba rašykite elektroniniu paštu mail@europe-direct.cec.eu.int.

Europos Komisijai apie skundo nagrinėjimo eigą pranešti adresu: Commission Europeenne, B-1049 Bruxelles, faksu (32-2) 299 10 15 arba el. paštu: tren-aprights@cec.eu.int

Atsisakymas įlaipinti ir atšauktas skrydis

Jeigu atsisakoma jus įlaipinti arba atšaukiamas reisas, už reisą atsakingos oro linijos privalo jums pasiūlyti finansinę kompensaciją ir pagalbą. Teisę gauti kompensaciją ir pagalbą turite tik tuo atveju, jeigu laiku užsiregistravote į bet kurį reisą, įskaitant užsakomuosius reisus:

 • iš ES teritorijoje esančio oro uosto arba
 • į ES oro uostą iš oro uosto ne ES teritorijoje, jei atsakingos ES oro linijos.

Atsisakymas įlaipinti.

Kai vietų būna mažiau negu norinčių išskristi keleivių, oro linijos privalo keleivius paprašyti jiems priklausiančias vietas savo noru suteikti mainais į sutartas išmokas. Pasirinkimas gali būti dvejopas: tokiam savanoriui gali būti kompensuojama bilieto kaina (įskaitant nemokamą skrydį iki pradinės išvykimo vietos, jeigu tinka) arba alternatyvus skrydis į kelionės paskirties vietą.

Jeigu nesate savanoris, oro linijos privalo jums išmokėti tokio dydžio kompensaciją:

 • 250 eurų – už artimesnius kaip 1500 km skrydžius;
 • 400 eurų – už tolimesnius kaip 1500 km skrydžius ES viduje ir visus kitus skrydžius nuo 1500 iki 3500 km;
 • 600 eurų – už tolimesnius kaip 3500 km skrydžius ne ES teritorijoje.

Jeigu išskristi vėluojama atitinkamai ne daugiau kaip 2, 3 arba 4 valandas, kompensacijos dydis gali būti perpus sumažintas.

Oro linijos privalo jums suteikti:

 • galimybę rinktis bilieto kainos kompensavimą (įskaitant nemokamą skrydį iki pradinės išvykimo vietos, jeigu tinka) arba alternatyvų
 • skrydį iki kelionės paskirties vietos ir maitinimą bei gaiviuosius gėrimus, nakvynę viešbutyje, jei būtina (įskaitant persėdimus), ir ryšio paslaugas.

Atšauktas skrydis.

Jei jūsų reisas atšaukiamas, atsakingos oro linijos privalo jums suteikti:

galimybę rinktis bilieto kainos kompensavimą (įskaitant nemokamą skrydį iki pradinės išvykimo vietos, jeigu tinka) arba alternatyvų skrydį iki kelionės paskirties vietos ir maitinimą bei gaiviuosius gėrimus, nakvynę viešbutyje, jei būtina (įskaitant persėdimus), ir ryšio paslaugas.

Oro linijos gali būti įpareigotos atlyginti jums tokiu pat lygiu, kaip ir atsisakymo įlaipinti atveju, nebent apie reiso atšaukimą būtų pranešta iš anksto ir būtų pasiūlytas alternatyvus skrydis panašiu į užsakyto skrydžio laiku.

Kompensacija arba grąžinamoji išmoka gali būti išmokama grynaisiais pinigais, banko prielaida ar čekiu arba, jums pasirašius sutikimą, kelionės kvitais per 7 dienas.

Jeigu jums tokios teisės nesuteikiamos, nedelsdami kreipkitės į atsakingas oro linijas.

Ilgalaikiai skrydžių atidėjimai

Neatidėliotina pagalba

Jeigu laiku užsiregistravote į bet kurį reisą, įskaitant užsakomuosius reisus:

iš ES teritorijoje esančio oro uosto arba į ES oro uostą iš oro uosto ne ES teritorijoje, jei atsakingos ES oro linijos, ir jeigu atsakingos oro linijos ketina atidėti: artimesnį kaip 1500 km skrydį 2 valandoms ir ilgiau,

tolimesnį kaip 1500 km skrydį ES teritorijoje ir visus kitus skrydžius nuo 1500 iki 3500 km 3 valandoms ir ilgiau, tolesnį kaip 3500 km skrydį ne ES teritorijoje 4 valandoms ir ilgiau, oro linijos pruivalo jums suteikti maitinimą ir gaiviuosius gėrimus, nakvynę viešbutyje, jei būtina (įskaitant persėdimus), ir ryšio paslaugas.

Jeigu vėluojama daugiau kaip 5 valandas, oro linijos keleiviui privalo pasiūlyti kompensuoti bilieto kainą (įskaitant nemokamą skrydį iki pradinės išvykimo vietos, jei tinka).

Jeigu jums tokios teisės nesuteikiamos, nedelsdami kreipkitės į atsakingas oro linijas.

Vėlesnės pretenzijos

Jeigu ES oro linijos yra atsakingos už vėluojantį skrydį bet kurioje pasaulio vietoje, patirtiems nuostoliams atlyginti galite reikalauti iki 4150 SDR. Jeigu oro linijos su jūsų reiškiama pretenzija nesutinka, galite kreiptis į teismą. Pretenzijas galite reikšti oro linijoms, su kuriomis jus sieja sutartis arba kurios atsakingos už skrydį, jeigu tai ne ta pati kompanija.

Bagažas

Galite reikalauti (iki 1000 SDR) atlyginti nuostoliams, kuriuos dėl sunaikinimo, sugadinimo, praradimo arba vėlavimo patyrėte bet kurioje pasaulio vietoje, jeigu oro linijos su jūsų reiškiama pretenzija nesutinka, galite kreiptis į teismą. Dėl nuostolių, patirtų sugadinus registruotą bagažą, atlyginimo privalote kreiptis raštu ne vėliau kaip per 7 dienas nuo jo sugrąžinimo, o dėl bagažo vėlavimo – per 21 dieną nuo jo sugrąžinimo.

Pretenzijas galite reikšti oro linijoms, su kuriomis jus sieja sutartis arba kurios atsakingos už skrydį, jeigu tai ne ta pati kompanija.

Traumos ir mirtys avarijų metu

Galite reikalauti atlyginti nuostolius dėl ES oro linijų reiso lėktuvo patirtos avarijos sukeltų traumų ar mirties bet kurioje pasaulio vietoje. Turite teisę į išankstines išmokas neatidėliotinoms finansinėms reikmėms patenkinti. Jeigu oro linijos su jūsų reiškiama pretenzija nesutinka galite kreiptis į teismą.

Pretenzijas galite reikšti oro linijoms, su kuriomis jus sieja sutartis arba kurios atsakingos už skrydį, jeigu tai ne ta pati kompanija.

Nuorodos į ES teisės aktus

Čia pateikiama ES teisės aktų santrauka aptariama tema. Bet kuris teisėtas reikalavimas arba veiksmas, kurio imamasi iškilus ginčui turi būti grindžiamas tik atitinkamais teisiniais tekstais, kuriuos galima rasti Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Dėl kompensavimo ir pagalbos keleiviams, kai atsisakoma juos įlaipinti ir skrydžiai atšaukiami arba atidedami ilgesniam laikui – Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 261/2004.

Apie oro vežėjo atsakomybę skaitykite: Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 889/2002..

Dėl organizuotų turistinių kelionių, atostogų ir organizuotų išvykų – Europos Tarybos Direktyva 90/314/EBB.

Juodasis oro linijų bendrovių sąrašas

Europos Komisija paskelbė oro vežėjų, kuriems taikomas Europos parlamento ir Tarybos reglamente Nr. 2111/2005 nurodytas draudimas vykdyti veiklą Bendrijoje sąrašą.

Dokumentai:

Skundo dėl nesuteiktos arba nekokybiškai suteiktos paslaugos pateikimo tvarka

Oficialus skundas (prašymas) dėl svetainės lektuvu.lt nesuteiktos arba nekokybiškai suteiktos paslaugos turi būti pateikiamas raštu, siunčiant adresu: VšĮ Natų knygynas, Totorių 20, Vilnius. LT01121.

Jame turi būti nurodyta:
• pareiškėjo (asmuo, kuris paduoda skundą) vardas, pavardė (pavadinimas), asmens kodas (įmonės kodas), gyvenamoji vieta (buveinė);
• konkretus skundžiamas veiksmas (neveikimas) ar paslauga, jo įvykdymo data;
• aplinkybės, dėl kurių, pareiškėjo manymu, atsakovo veiksmas (neveikimas) ar sprendimas yra neteisėtas ar nepagrįstas, ir tai patvirtinantys įrodymai (dokumentai);
• suformuluotas konkretus reikalavimas, kokį sprendimą prašoma priimti;
• pridedamų dokumentų sąrašas;
• skundo (prašymo) surašymo vieta ir data.
Skundą (prašymą) turi pasirašyti pareiškėjas ar jo atstovas. Jei skundą (prašymą) pasirašo atstovas, prie skundo (prašymo) turi būti pridedamas dokumentas, patvirtinantis atstovo teisę atstovaujamojo vardu pasirašyti ir paduoti skundą (prašymą).
Prie skundo (prašymo) pareiškėjas turi pridėti dokumentus ir kitus įrodymus, kuriais pareiškėjas įrodinėja savo reikalavimo pagrįstumą.
Skundo (prašymo) su priedais egzempliorių (kopijų) turi būti pateikiama tiek, kad juos būtų galima įteikti kiekvienam atsakovui, trečiajam asmeniui (jei toks yra) ir dar liktų egzempliorius įmonei.

Jei norite tik išsakyti savo pretenzijas prašome skambinti tel.: +370 685 66018 arba rašyti e paštu: pagalba@lektuvu.lt.

Bendrosios naudojimosi svetaine lektuvu.lt sąlygos

Sąvokos ir bendrosios nuostatos

Vartodami žodžius „Mes“, „mus“, „bendrovė“ ir „lektuvu.lt “ mes nurodome, kad tai yra VšĮ Natų knygynas - adresu Jakšto 9, Vilnius - Lietuvoje registruota įmonė, o žodis „Jūs“ nurodo atskirą asmenį, rezervuojantį vietas viešbutyje, aviabilietą, užsakantį kelionės draudimą ar parkavimą oro uoste tiesiogiai šioje svetainėje jūs turite be jokių pakeitimų rezervavimo metu sutikti su pateiktomis nuostatomis ir sąlygomis, esančiomis šioje svetainėje. Jeigu naudojatės šia svetaine, tai reiškia, kad sutinkate su visomis nuostatomis ir sąlygomis. Jeigu nesutinkate su šiomis nuostatomis ir sąlygomis, Jums neleidžiama naudotis šia svetaine.

Bendrosios naudojimosi svetaine lektuvu.lt sąlygos ir yra visas susitarimas tarp jūsų ir svetainės lektuvu.lt, bei pakeičia visus su internetine svetaine lektuvu.lt susijusius iki šiol buvusius bendravimus ir pasiūlymus elektroniniu paštu, žodžiu ar telefonu.

Šį susitarimą reguliuoja Lietuvos Respublikos įstatymai, ir sutikdami su bedrosiomis naudojimosi svetaine lektuvu.lt sąlygomis, jūs patvirtinate, kad visi ginčai, susiję su svetainės lektuvu.lt naudojimu būtų sprendžiami pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

Jūs sutinkate, kad naudojimąsis svetaine lektuvu.lt nesukuria jokių darbo ar atstovavimo santykių.

lektuvu.lt laikosi šios sutarties vadovaudamasi galiojančiais įstatymais ir jokios sutarties nuostatos nesuvaržo lektuvu.lt vykdytį įstatymų reikalavimų, susijusių su Jūsų naudojimosi svetaine tvarka.

Jeigu bus nustatyta, kad mūsų sutarties viena iš nuostatų neatitinka galiojančių įstatymų, ji bus pakeista, o likusios apimties sutartis galios toliau.

Jūs patvirtinate, kad jums yra 18 m. ir galite teisiškai sudaryti šią sutartį, laikydamiesi visų sutartyje išvardintų nuostatų.

Jūs patvirtinate, kad esate finansiškai ir morališkai atsakingas už naudojimąsį šia svetaine bei joje susikurtomis paskyromis, taip pat atsakote už nepilnamečius, besinaudojančius jūsų paskyromis ir kitais duomenimis.Taip pat jūs garantuojate, kad visa Jūsų arba Jūsų vardu pateikta informacija yra tiksli ir teisinga.

Jūs suprantate, kad Jūsų pasirinktoms paslaugoms bus taikomos kitos, jau tiekėjų nustatytos nuostatos ir taisyklės. Jūs sutinkate laikytis tiekėjų nustatytų taisyklių, įskaitant (bet neapsiribojant) visų mokėtinų sumų mokėjimą, griežtą apribojimų laikymąsį, susijusį su teikiamomis paslaugomis.

Jūs suprantate ir sutinkate, kad Jums pažeidus paslaugų teikėjų pirkimo sąlygas ir taisykles, Jūsų užsakymai gali būti atšaukti ir Jums gali būti nebeleidžiamą užsakyti naujų paslaugų šioje svetainėje. Nesilaikydami taisyklių Jūs galite prarasti sumas, sumokėtas apmokant užsakymus, o lektuvu.lt gali pareikalauti kompensuoti sumas, susidariusias dėl Jūsų pažeidimų.

Jūs būsite visiškai atsakingas už visas rinkliavas, mokėjimus, muitus, mokesčius ir apmokestinimą, susijusius su naudojimusi šia interneto svetaine.

Jums draudžiama atlikti fiktyvius arba apgaulingus užsakymus arba rezervuoti vietas tikintis tik kad gal būt jų prireiks.

Jūs sutinkate ir patvirtinate, kad šioje svetainėje galima tik teisėtai rezervuoti vietas sau arba asmenims, kurių vardu Jūs galite veikti. Jūs suprantate ir sutinkate, kad vykdant neteisėtą veiklą lektuvu.lt gali panaikinti jūsų paskyras ir neteisėtus užsakymus.

Jums vykdant neteisėtą veiklą, lektuvu.lt pasilieka teisę imtis būtinų teisinių veiksmų, o Jūs būsite atsakingas už lektuvu.lt patirtus nuostolius, įskaitant ir bylinėjimosi išlaidas. Nesutikdami su paskyros ar užsakymo atšaukimu, Jūs galite kreiptis į lektuvu.lt pagalbos skyrių: tel.: 370 5 2460516, el. paštas: pagalba@lektuvu.lt

Naudojimosi svetaine apribojimai

lektuvu.lt svetainė sukurta pateikti apgyvendinimo paslaugų, skrydžių, parkavimo oro uostuose bei kelionės draudimo kainas bei teisėtai jas rezervuoti ir nesiekia jokių kitų tikslų.

Šia svetaine mes leidžiame naudotis Jums tik nekomerciniais tikslais. Šioje svetainėje pateikiamas turinys (kainos, informacija apie viešbučius, nuotraukos ir kt.) yra lektuvu.lt ir jos tiekėjų nuosavybė. Todėl (tai privaloma naudojimosi svetaine sąlyga) Jūs sutinkate nesinaudoti šios svetainės turiniu komerciniais tikslais (tiesiogiai arba netiesiogiai). Jūs sutinkate nekeisti, nekopijuoti, neperparduoti ir nenaudoti komerciniais tikslais šioje svetainėje įsigytos informacijos arba paslaugų.

Apribojama atsakomybė

lektuvu.lt negarantuoja ir neprisiima atsakomybės dėl svetainėje pateikiamos informcijos apie viešbučius ar skrydžius bei jų kainas tikslumo, ši informacija yra tiksliai atvaizduojama svetainėje, tačiau už jos teisingumą atsako ją pateikiantys viešbučiai ir aviakompanijos.

Mūsų svetainėje pateikiami viešbučių įvertinimai ir komentarai yra tik bendro pobūdžio, mes negarantuojame jų tikslumo.

Informacija lektuvu.lt svetainėje yra reguliariai keičiama ir atnaujinama įtakojant tiekėjų kainų ar informacijos apie suteikiamą paslaugą pasikeitimų.

lektuvu.lt neteikia jokių garantijų ar pareiškimų dėl svetainėje pateikiamos informacijos tinkamumo konkrečiam tikslui, nuosavybės teisių, perkamumo (užsakymo galimybės), informacija ir paslaugos pateikiamos tokios, kokios jos yra.

Aviakompanijos, viešbučių rezervacinių sistemų konsolidatoriai bei patys viešbučiai, draudimo kompanijos ir parkavimo paslaugų teikėjai yra nepriklausomi rangovai, jie nėra lektuvu.lt atstovai ar filialai, todėl lektuvu.lt neatsako už šių paslaugų teikėjų veiksmus: klaidas, neveikimą, pažiūras, pažeidimus ar aplaidumą, taip pat už šių veiksmų sukeltus asmenų sužalojimus, mirtį, turto suniokojimą ar kitus nuostolius. lektuvu.lt neatsako ir nekompensuoja nuostolių, susijusių su tiekėjų vėlavimu, paslaugų atšaukimu, klaidomis, per didelio vietų kiekio pardavimo, nenugalimos jėgos aplinkybėmis, jeigu visos šios aplinkybės nebus tiesiogiai priklausomos nuo lektuvu.lt. lektuvu.lt taip pat neatsako už visas papildomas išlaidas, neveikimą, maršruto pakeitimą, įvairių valdžios institucijų veiksmus.

Valiutos konvertavimas. Valiutų kursai svetainėje yra grindžiami įvairių bankų duomenimis ir gali būti traktuojami tik kaip orientyras valiutos konvertavime. Nors valiutų kursai atnaujinami kasdien, juose gali pasitaikyti neatitikimų realiems, šiuo metu galiojantiems valiutų kursams. Mes manome, kad pateikiami valiutų kursai yra tiklsūs, tačiau tikslaus šių duomenų pateikimo lektuvu.lt negarantuoja ir neužtikrina.

Apsauga nuo nuostolių

Jūs sutinkate apsaugoti lektuvu.lt ir jos darbuotojus, direktorius, bei atstovus nuo bet kokių pretenzijų, ieškinių, nuostolių ir žalos išieškojimų arba kitų sąnaudų ar išlaidų, įskaitant pagrįstus teisinius ir apskaitos mokesčius:

 • pateiktus Jūsų arba Jūsų vardu, viršijant pirmiau aprašytą atsakomybę;
 • pateiktus trečiųjų šalių dėl to, kad:
  1. nesilaikėte šios sutarties;
  2. pažeidėte įstatymus ar trečiosios šalies teises;
  3. naudojotės mūsų svetaine.

Svetaine draudžiama naudotis neteisėtais tikslais

lektuvu.lt svetaine galima naudotis tik garantuojant, kad ja nebus naudojamasi jokiais neteisėtais arba pažeidžiančiais mūsų nuostatas tikslais.

Garantijos, sąlygos ir nuostatos

Aptarnavimo mokestis

Aptarnavimo mokestis taikomas tam, kad bendrovė kompensuotų mokėjimų surinkimo, personalo ir technologijų išlaikymo, marketingines bei kitas su įmonės veikla susijusias sąnaudas.

Kainos garantija. Neteisingos kainos

Mes garantuojame, kad dedame visas pastangas pateikti Jums teisingas kainas, tačiau neįsipareigojame garantuoti kainų, kurios neatitinka tikrovės dėl akivaizdžios lektuvu.lt ar paslaugos teikėjo techninės klaidos. Paieškos rezultatuose kainos gali keistis priklausomai nuo viešbučio ar skrydžio užimtumo, tačiau tai niekaip neįtakos Jūsų jau rezervuotos kainos. lektuvu.lt pasilieka sau teisę koreguoti svetainėje aptiktas neteisingai pateiktas tiekėjų kainas, taip pat ir jau atliktose neteisingomis kainomis rezervacijose. Jeigu Jūsų užsakymas yra padarytas pasirinkus neteisingą kainą, Jums bus suteikiama galimybė atgauti sumokėtus pinigus be jokių baudų arba pateikta galimybė įsigyti analogišką paslaugą už teisingą kainą.
lektuvu.lt neįsipareigoja Jums teikti paslaugų už mažesnes (neteisingas) kainas, negu pateikia tiekėjes, net jeigu ir yra jau patvirtinta rezervacija.

Rezervacijos keitimas arba atšaukimas

Dažniausiai biletai yra nekeičiami ir negrąžinami. Grąžintini oro uostų mokesčiai paprastai sudaro labai nedidelę bilieto kainos dalį. Jei Jums aktualu bilieto grąžinimo ar pavardės keitimo sąlygos pasidomėkite apie tai prieš pirkdami bilietą. Skambinkite telefonu 370 5 2460516 ar rašykite el.paštu pagalba@lektuvu.lt ir mes visada Jums patarsime kaip geriau pasielgti iškilus nenumatytai situacijai.

Išpirktas aviabilietų ar viešbučių rezervacijas galite keisti arba atšaukti tik laikydamiesi paslaugos teikėjo keitimo ir atšaukimo sąlygų. Keitimai galimi kreipiantis į lektuvu.lt pagalbos skyrių arba tiesiogiai į paslaugos tiekėją, grąžinimai – tik kreipiantis į lektuvu.lt pagalbos skyrių.
lektuvu.lt pagalbos skyrius: tel.: 370 5 2460516, el. paštas: pagalba@lektuvu.lt

Išsami viešbučiu ar aviabilietų atšaukimo informacija yra pateikiama rezervavimo metu, taip pat ir el.paštu Jums atsiųstame rezervacijos patvirtinime.

Keitimo ir atšaukimo sąlygos negali būti keičiamos neįgaliotų asmenų, tame tarpe ir lektuvu.lt darbuotojų.

Jūs sutinkate laikytis visų patvirtinimuose nurodytų viešbučių ir aviabilietų keitimo ir atšaukimo sąlygų, taip pat ir tų, kurios nenumato paslaugos grąžinimo ar keitimo galimybės.

Saugios kelionės kryptys. Vizos. Skiepai. Kelionės dokumentai

Siūlydama apgyvendinimo ir transporto paslaugas tarptautiniais maršrutais lektuvu.lt netvirtina ir negarantuoja, kad kelionė į šias šalis yra saugi ir nekelianti rizikos bei neatsako už žalą ir nuostolius, kurie gali atsitikti vykstant šiais maršrutais.

lektuvu.lt taip pat neatsako už informacijos apie kelionės dokumentus, privalomus skiepus bei saugumo situaciją pateikimą. Visas rekomendacijas kelionių dokumentų, saugumo ir pan. klausimais LR piliečiams teikia LR užsienio reikalų ministerija

Teisių apsauga

Jūs pripažįstate, kad visos svetainės intelektualinės nuosavybės teisės priklauso lektuvu.lt arba mūsų tiekėjams. Sutinkate, kad neturite jokių teisių į mūsų turinį.

Šios teisės saugomos visame pasaulyje galiojančių įstatymų ir sutarčių.

Visos šios teisės saugomos.

Asmens duomenys ir privatumo politika

Asmens duomenys

VšĮ Natų knygynas vykdo veiklas, kurios susijusios su Jūsų asmens duomenų tvarkymu.

 • Kelionių agentūrų veikla: viešbučių, aviabilietų, kruizų, keltų bilietų, autobusų bilietų, geležinkelio bilietų, poilsinių, egzotinių ir verslo kelionių, automobilių ir kito transporto nuomos, pervežimų, kelionės draudimo, vizų tavrkymo bei visų kitų įmanomų paslaugų, reikalingų kelionės metu pardavimas, rezervavimas, pagalba kelionės metu ir popardavimas aptarnavimas tiek elektroninėje erdvėje tiek VšĮ Natų knygynas biuruose;
 • Prekyba natomis: mažmeninė ir didmeninė prekyba spausdintomis ir elektroninėmis natų (gaidų) knygomis, leidiniais ir rinkiniais, audio bei video produkcija, muzikiniais aksesuarais ir kitomis muzikos prekėmis;
 • Profesionalaus meno veikla: didžiausių Lietuvos tarptautinių profesionalių muzikos konkursų organizavimas ir administravimas, koncertų ir renginių organizavimas ir aptarnavimas. Bilietų į renginius pardavimas;
 • Tiesioginė rinkodara susijusi su aukščiau išvardytomis veiklomis.


 • Klientas, norėdamas įsigyti VšĮ Natų knygynas paslaugas ar prekes suteikia teisę VšĮ Natų knygynas rinkti, valdyti, tvarkyti ir saugoti savo asmens duomenis tokia apimtimi, kaip reikalinga norint efektyviai, greitai ir tinkamai suteikti kliento pageidaujamas paslaugas ar parduoti norimas prekes. Klientas turi teisę atšaukti savo leidimą VšĮ Natų knygynas rinkti, valdyti ir tvarkyti jo asmens duomenis, reikalauti panaikinti asmens duomenis. Sutikimo rinkti, valdyti ir tvarkyti Kliento asmens duomenis davimas ar atšaukimas negalioja atgaline data.

  Tvarkomų duomenų apimtis priklauso nuo to, kokius duomenis VšĮ Natų knygynas gauna. Pagal VšĮ Natų knygynas veiklos pobūdį, gali būti tvarkomi šie Jūsų asmens duomenys:

 • kontaktinė informacija (vardas, adresas, gyvenamosios vietos adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas, kita kontaktinė informacija);
 • indentifikavimo informacija (asmens kodas, gimimo data, amžius, lytis, asmens tapatybės kortelės (paso) numeris, išdavimo data ir vieta, galiojimo laikas);
 • informacija susijusi su vizų ir leidimų tvarkymu: (tėvų ar vaikų vardai ir pavardės, darbovietė, turimos lėšos banko sąskaitose, lankymosi užsienio šalyse informacija, kita informacija reikalinga vizai ar leidimui gauti);
 • kelionių informacija: (išvykimo/atvykimo vieta, transporto rūšis, kelionės datos ir laikai, reisų numeriai, kita informacija);
 • finansinė informacija: (banko sąskaitos numeris, mokėjimų duomenys, pervestos pinigų sumos už prekes ir paslaugas, kreditinių kortelių numeriai);
 • prekybinė informacija: (įsigytos prekės ir paslaugos, išleistos pinigų sumos).

 • Jūsų asmens duomenis gauna dažniausiai tiesiogiai iš Jūsų. Tačiau gali gauti ir iš kitų savo verslo partnerių - kelionių organizatorių, avialinijų, lizingo ir draudimo bendrovių, bankų ar kitų subjektų. Taip pat iš valstybės institucijų ar viešai skelbiamos informacijos internete ar spaudoje.

  Duomenys, kuriuos mums pateikiate internetu, yra saugomi naudojant „SSL“ (Secure Socket Layer) technologijas. „SSL“ – tai standartinis asmens duomenų ir kredito kortelių duomenų kodavimo metodas, užtikrinantis, kad jie bus saugiai perduoti internetu.

  VšĮ Natų knygynas įsipareigoja neperduoti ar kitokiu būdu neatskleisti turimų asmens duomenų tretiesiems asmenims, išskyrus šiuos atvejus:

 • jei yra asmens sutikimas;
 • priklausomai nuo norimų gauti paslaugų ar įsigyti prekių ir tik tokia apimtimi, kuri būtina norint tas paslaugas ar prekes Jums patiekti,VšĮ Natų knygynas gali teisėtai perduoti Jūsų duomenis Jūsų užsakytų kelionių paslaugų teikėjams (avialinijoms, kruizų, keltų ar geležinkelio kompanijoms, vežėjams, viešbučiams, kelionių organizatoriams, draudimo ir lizingo bendrovėms, ambasadoms, transporto kompanijoms, kitoms kelionių agentūroms, kelionių, apgyvendinimo bei transporto paslaugų globalioms platinimo sistemoms ir pan.);
 • paslaugų teikėjams, aptarnaujantiems VšĮ Natų knygynas (finansinėms įstaigoms, IT paslaugų teikėjams, teisininkams, advokatams ir kt.);
 • teisėsaugos institucijoms pagal Lietuvos Respublikos teisės aktų numatytą tvarką;
 • jeigu būtina užkirsti kelią nusikalstamoms veikoms arba būtina jas tirti;
 • kitais Lietuvos Respublikos įstatymuose ir Lietuvos Respublikos sudarytose tarptautinėse sutartyse numatytais atvejais.


 • Tiesioginės rinkodaros tikslais VšĮ Natų knygynas gali siųsti naujienlaiškius ar kitą informaciją savo paslaugų ar prekių užsakovams bei naujienų prenumeratoriams. Klientas turi teisę savo sutikimą gauti panašaus pobūdžio informaciją bet kada atšaukti, paspaudęs nuorodą, esančią kiekviename VšĮ Natų knygynas siunčiamame naujienlaiškyje, taip pat susisiekus su VšĮ Natų knygynas elektroniniu paštu, telefonu ar atvykus į biurą.

  VšĮ Natų knygynas asmens duomenis saugo 5 metus nuo Kliento paskutinio prisijungimo prie interneto svetainės, išsiųsto naujienlaiškio, gautos paslaugų(prekių) užklausos ar užsakymo atlikimo.

  Jūsų teisės

 • Jūs galite sužinoti, kokius Jūsų asmens duomenis VšĮ Natų knygynas turi. Tai Jūsų galite padaryti, pateikę rašytinį prašymą VšĮ Natų knygynas;
 • Jūs galite reikalauti, kad Jūsų asmens duomenys būtų atnaujinti, pataisyti, ištrinti arba sunaikinti;
 • Jūs galite prašyti VšĮ Natų knygynas apriboti arba sustabdyti Jūsų asmens duomenų tvarkymą;
 • Jūs galite atšaukti savo sutikimą, kuris buvo išduotas VšĮ Natų knygynas tvarkyti Jūsų asmens duomenis. Jūsų atšaukimas neturės įtakos duomenų tvarkymui, kuris buvo atliekamas iki atšaukimo;
 • Jūs galite pateikti skundą dėl Jūsų duomenų tvarkymo kompetentingai asmens duomenų apsaugos institucijai.


 • Kliento prašymai tenkinami per 30 kalendorinių dienų nuo jų gavimo dienos.
 • Kliento teisė sustabdyti asmens duomenų tvarkymą (išskyrus saugojimą) arba asmens duomenis sunaikinti, taip pat prašymai ištaisyti asmens duomenis įgyvendinami per 5 darbo dienas nuo jų gavimo dienos. • Privatumo politika

  Informaciją apie svetainės lankytojus renkame ir apdorojame slapukų ar trečiųjų šalių teikiamų įrankių pagalba. Programos automatiškai renka informaciją apie jūsų veiklą svetainėje sekančiai:
 • renkama informacija, kaip naudojatės svetaine;
 • matomas turinys, prie kurio jungiatės;
 • matomos techninės klaidos, atsirandančios naudojimosi svetaine metu.

 • Naudodamiesi svetaine esate informuoti ir sutinkate, kad ši informacija būtų automatiškai renkama.

  Dauguma interneto naršyklių slapukus priima automatiškai, tačiau, jei pageidaujate, galite pakeisti savo naršyklės nustatymus taip, kad ši blokuotų slapukus. Daugumoje naršyklių paspaudę pagalbos mygtuką įrankių juostoje sužinosite, kaip nustatyti naršyklę, kad ši daugiau nepriimtų slapukų, kaip gauti pranešimus, kai naršyklėje aptinkamas naujas slapukas bei kaip išjungti visus slapukus. Mūsų naudojami slapukai nepasiekia jokios jūsų kompiuteryje saugomos informacijos.

  VšĮ Natų knygynas svetainėse naudojamasi trečiųjų šalių paslaugomis, kurios padeda stebėti lankomumo statistika, gauti informacija apie reklaminių kampanijų konversijas ir kt. VšĮ Natų knygynas šių paslaugų ir įrankių nenaudoja informacijos apie konkrečius svetaines lankytojus rinkimui – naudojami tik bendrieji statistiniai duomenys apie svetaines lankomumą ir jos bei reklaminiu kampanijų veiksmingumą.

  „Google Analytics“ – „Google Inc.“ („Google“) tinklalapių analizes įrankis
  „Google Analytics“ – tai nemokamas „Google“ tinklalapiu analizes įrankis, kuris internetinių svetainių savininkams leidžia sužinoti kaip lankytojai elgiasi jų tinklalapiuose. Informacija renkama anonimiškai. Atsekdama lankytoju veiksmus svetainėje, „Google Analytics“ naudoja nuosavus slapukus. Jie leidžia sužinoti, ar lankytojas ankščiau lankėsi tinklalapyje, iš kokių svetainių perėjo ir kiek laiko jose išbuvo.

  „Google Analytics“ pakartotines rinkodaros funkcija. „Google Analytics“ pakartotines rinkodaros funkcija leidžia dar karta kreiptis į naudotojus, kurie ankščiau lankėsi svetainėje, pasitelkiant specialiai jiems skirtus skelbimus „Google“ partnerių svetainėse.

  Naudotojas visada gali išjungti „Google“ sistemos slapukus. Jam tereikia apsilankyti slapuku išjungimo puslapyje. Naudotojas, norėdamas pakeisti ir išjungti „Google Analytics“ funkcijas, taip pat gali pasinaudoti:
 • „Google“ reklamos pirmumo vadybininku;
 • „Google Analytics“ blokuojančia sistema.


 • Su „Google“ reklaminiu paslaugu aprašymu ir jų dokumentacija galima susipažinti čia ».
 • „Google“ privatumo politika pateikiama čia ».
 • Svetainės turinys, vartotojų atsiliepimai ir komentarai

  lektuvu.lt gali rodyti atsiliepimus ir komentarus apie viešbučius, taip pat sudaryti sąlygas talpinti atsiliepimus ir vertinimus svetainės lankytojams. Patalpinę komentarą ar įvertinimą svetainėje, Jūs atsisakote teisių į juos. lektuvu.lt gali juos laisvai viešinti, platinkti bet kur ir bet kokia forma be atskiro Jūsų sutikimo.
  Komentuodami ir vertindami Jūs patvirtinate, kad:

  • Jums priklauso teisės į pateikiamus komentarus;
  • Jūsų komentarai nepažeidžia jokių tai dienai galiojančių lektuvu.lt nuostatų;
  • sąmoningai nepateikiate informacijos, kuri gali nepagrįstai įžeisti konkretų asmenį arba jo veiklą, t.y. komentaruose netalpinsite neteisingos, šmeižiančios, nepadorios arba užgaulios informacijos;
  • Jūs nevykdote veiklos, kuri gali suklaidinti arba nepagrįstai įžeisti komentuojamą objektą;
  • Jūs neteikiate jokios informacijos, kuri priklauso trečiai šaliai, o ne Jums, be aiškiai išreikšto tos šalies sutikimo.

  lektuvu.lt niekaip nekomentuoja ir neredaguoja pateikiamų komentarų ir nėra už juos atsakinga. lektuvu.lt netikrina ir nepatvirtina pateikiamo požiūrio, kadangi tai yra asmeninė komentuojančių asmenų nuomonė. Bet kokios išvados ir sprendimai remiantis komentarais yra priimami Jūsų pačių rizika ir valia, lektuvu.lt niekaip nėra už tai atsakinga. lektuvu.lt pasilieka sau teisę savo nuožiūra pašalinti komentarus ar atsiliepimus, tai apima ir situacijas, kai gaunamas trečios šalies skundas apie neetiškus ir neteisingus komentarus. Jeigu Jūsų nuomone svetainėje pateikti komentarai dėl kažkokios priežasties yra netinkami, prašome surašyti motyvuotas to priežastis ir siųsti el.paštu: pagalba@lektuvu.lt. Atkreipkite dėmesį, kad lektuvu.lt pasilieka teisę paprašyti daugiau informacijos, susijusios su šiuo skundu, ir gali paprašyti patvirtinti Jūsų tapatybę, jei reikia.